To będzie taki trochę list do ciebie droga czytelniczko, drogi czytelniku.

Serwis „O grach rpg” przyciągnął mnie pomysłem tego, by wskrzesić starą ideę pisania artykułów do RPG. Nie pisanie krytycznych uwag, ocen, recenzji, wyśmiewania wpadek, niekonstruktywnych kłótni i „szitsztormów” z powodu poczucia wyższości i lepszości graczy ambitnych nad tłuszczą erpegową. Pisałem kiedyś do gazet i tęsknię do merytorycznych artykułów, gdzie będzie jak najmniej autoprezentacji, a jak najwięcej treści i konkretów.

Tak więc, patrząc na statystyki, to są tu ludzie, którzy wczytują moje teksty i może część z nich nawet coś czyta, nie zrażając się moim wodolejstwem i masą tekstu.

Tak więc mam do ciebie Czytelniku pytanie:

Czy chciałbyś, żebym zrobił cykl tekstów o tworzeniu drużyny, tworzeniu kampanii i po prostu zaczynaniu, tak, żeby zastanowić się razem, jak wystartować, najlepiej z kampanią?

Ostatnio widziałem vloga, gdzie dwóch rozpartych mistrzów z polskiego fandomu, zastanawiało się jak zacząć oraz czy przygotowywać się do sesji pierwszej, lub co gorsze, czy przywiązywać wagę do tworzenia postaci. Wyszło im, że nie, chyba że przy jednostrzale. Przy kampanii nie ma co się przejmować, bo jak gracze będą chcieli grać dalej, to muszą się sami ogarnąć i stworzyć drużynę. Początki zaś znikną w odmętach pamięci i staną się nieważną przeszłością. Nie trzeba się przejmować wprowadzaniem nowych postaci, poznawaniem się, dostosowywaniem fabuły do postaci.  Nie zgadzam się z tym i chciałbym konkretnie napisać czemu, ale to będą długie teksty i nie wiem, czy potrzebne.

Jak wiec czujesz:

Czy gracze muszą się dopasować do MG, bo inaczej nie będzie przygody? Czy może razem mają się ogarnąć? Razem wspomóc kampanię już na początku. Czy mają wzajemnie dopasować drużynę do pomysłu MG, który zaadaptuje swoje pomysły, biorąc pod uwagę postacie graczy, by miały szansę i pole do popisu?

Cieszyłbym się z dowolnych komentarzy, bo lubię pisać, ale fajniej jest mieć dla kogoś, a nie sobie a muzom.

Dasz mi znać?

 

Obrazek: tradycyjnie z Pixabay

Dodaj komentarz